V Anglicku majú priaznivci surfovania dôvod na radosť. Jazero, ktoré sa nachádza v Comptone neďaleko Bristolu je jedinečné, očarí vás už len na pohľad. Dostalo názov The Wave a celá jeho výstavba stála okolo 30 miliónov eur. Dokáže generovať okolo 1 000 dokonalých vĺn za hodinu, pričom ich výška dosahuje viac ako 2 metre. 

Tento vodný útvar je naplnený 26 miliónmi litrov vody a vlny dokáže vytvárať každých osem až desať sekúnd. Táto úžasná nová vodná atrakcia je už sprístupnená verejnosti.
Tvorca jazera Nick Hounsfield povedal, že si praje, aby každý, kto navštívi túto atrakciu, mal zo surfovania obrovský zážitok. Vstup pre dospelého bude stáť okolo 50€, pre dieťa približne medzi 35-40€. Tieto ceny sa však budú líšiť v závislosti od ročného obdobia a dňa v týždni.

Pri jazere samozrejme nájdete aj obchod so surfami, taktiež reštauráciu, záhradu a dokonca tam budete môcť aj prespať. A kvôli jeho polohe v chránenej oblasti Avon, sa vynaložilo dostatočné úsilie na to, aby tento útvar mal čo najmenší dopad na životné prostredie. Pri stavbe boli využité napríklad udržateľné drevené vlákna a taktiež solárne panely. Lagúna je tak plne poháňaná obnoviteľnou energiou. Realizátori projektu mysleli na všetkých, pretože funguje tam požičovňa práve pre tých, ktoré nemajú vlastné vybavenie pre surfovanie a nemajú záujem si ho kupovať. Jednoducho si ho prenájmu.

„Pri surfovaní cítite, že žijete. Bez ohľadu na to, na akej úrovni ste, byť vo vode a baviť sa je omladzujúce. Chcel som vytvoriť miesto, kde môže každý surfovať na bezpečných vlnách po celý rok,“ povedal autor projektu.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.