Mobilné telefóny môžu byť podľa novej vládnej politiky čoskoro na anglických školách úplne zakázané. Minister školstva Gavin Williamson tvrdí, že hoci je dnes elektronika potrebná, no na druhej strane majú smartfóny nepriaznivé účinky na správanie študentov.

Foto od Pixabay

Podľa neho má používanie smartfónov v škole vplyv najmä na disciplínu žiakov. Nový vládny program, ktorý sa zameria práve na to, aby sa tieto zariadenia prestali v škole používať, by mal odštartovať tento rok v lete. Prostredníctvom mobilných telefónov sa navyše šíri šikana a odvádzajú pozornosť deti.

Minister však dodal, že používanie notebookov a tabletov stále podporuje pre účely študovania. Niečo podobné už zaviedli aj v Austrálii, kde zakázali používanie smartfónov na základných školách počas doby výučby. Pri ceste do a zo školy ich samozrejme deti môžu mať pri sebe.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.