V týchto dňoch obletelo svet video, na ktorom vidieť obrovského žraloka, ktorý mnohých vystrašil. Tento vodný živočích je totiž extrémne veľký a niektorí si dokonca mysleli, že ide o megalodona. Samozrejme, že o megalodona ísť nemôže, keďže žraloci tohto druhu už vyhynuli a boli ešte oveľa väčší, no veľkosť tohto tvora prekvapila každého.

Video zdieľal hudobník Albert Albrecht, ktorý sa plavil na jachte po Atlantickom oceáne. Ukázalo sa, že ide o žraloka obrovského. Obrovské žraloky patria medzi najväčšie ryby v oceáne. V dospelosti dosahujú aj 8 metrov a váha presahuje 5 ton. Sú však známe tým, že sa plavia veľmi pomaly, často rýchlosťou iba 5km/h. Ľudia ich príliš nezaujímajú a živia sa iba mikroskopickými tvormi, pričom majú stovky drobných zubov.

Od megalodona má obrovský žralok stále veľmi ďaleko, keďže tento praveký tvor dosahoval neuveriteľnú dĺžku až na úrovni 20 metrov. Navyše, megalodon je údajne zodpovedný aj za to, že dnešné veľryby dorastajú do takej veľkosti a sú najväčšími živočíchmi nielen vo vode, ale sú najväčšie zo všetkých zvierat na planéte. A odborníci tvrdia, že až po vyhynutí týchto žralokov začali veľryby dorastať do väčších rozmerov.

Zdroj

Foto: TikTok

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.