V roku 2018 predstavila veterinárna klinika v Austrálii svojho nového pacienta. Táto vzácna zlatá vačica sa stala hitom internetu. Ľudia si totiž okamžite všimli, že vyzerá ako Pikachu. 

Zdroj: Facebook/Boronia Veterinary Clinic And Animal Hospital

Doktor Stephen Reinisch z veterinárnej kliniky prezradil, že žltá vačica sa našla na zemi a pravdepodobne spadla z matkinho chrbta. Keď ju priviezli mala len 5 mesiacov. „Spočiatku bola trochu plachá vzhľadom na situáciu, v ktorej sa ocitla, ale inak bola zdravá a mala dobrú náladu,“ povedal doktor. 

Na Facebooku kliniky vysvetlili, že žltá vačica je vzácnym druhom vačice obyčajnej. Tieto vzácne druhy majú zlatú srsť kvôli mutácii, ktorá spôsobuje nízku hladinu melanínu a pigmentu, ktorý im dodáva normálnu farbu. 

Zdroj: Facebook/Boronia Veterinary Clinic And Animal Hospital

Austrálsky Pikachu nie je jediný svojho druhu. Pravdou je, že vačice obyčajné sú v Austrálii veľmi rozšírené. Dokonca je možné stretnúť aj spomínaný vzácny druh. 

ZDROJ

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.