Experiment, ktorý nemá obdoby. V Barcelone zrealizovali veľmi odvážny plán, ktorý spočíval v overení toho, aké účinné a dôveryhodné je testovanie antigénovými testami. A urobili to tak, že zorganizovali koncert s 5 000 ľuďmi!

Koncert odohrala hudobná skupina Love of Lesbian a konal sa v obrovskej hale Palau Saint Jordi v Barcelone. Podujatie týchto rozmerov bolo vôbec prvé, ktoré sa od začiatku pandémie organizovalo. Výsledky experimentu by sme sa mali dozvedieť v najbližších dňoch.

S organizáciou tohto koncertu súhlasili aj španielske úrady, ktoré udelili špeciálne povolenie, aby sa koncert mohol odohrať. Všetko sa to samozrejme konalo za dodržania prísnych podmienok, chýbala iba jedna – ľudia si nemuseli držať odstup. Na dodržiavanie opatrení dohliadal zdravotnícky personál.

Pred vstupom každý účastník musel podstúpiť antigénový test a negatívny výsledok bol vstupenkou na koncert. Všetci museli mať počas koncertu nasadené respirátory typu FFP2. V hale bolo zároveň zabezpečené dostatočné vetranie. Účastníci experimentu mali od 18 do 65 rokov.

 

Zdroj: tvnoviny.sk

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.