Belgická organizácia s názvom Visit Limburg už nejaký čas pracuje na cyklistických trasách. Ich prvý projekt zrealizovali už v roku 2016 a je to cesta umožňujúca návštevníkom prejsť na bicykli viac ako 200 metrov cez rybník. Ich druhý projekt s názvom „Cyklistika stromami“ sa objavil minulý rok a v poslednej dobe si získava veľkú pozornosť milovníkov prírody a aktívneho trávenia voľného času po celom svete.

„Cyklistika v korunách stromov“ je cyklistická cesta navrhnutá záhradnými architektmi BuroLandschap a De Gregorio & Partners. Táto jedinečná trasa je 360-stupňový vyvýšený kruhový cyklistický chodník, ktorý vedie návštevníkov až do výšky 10 metrov nad zemou. Nachádza sa v belgickom Pijnven a môžete prechádzať bicyklom doslova medzi stromami. Cyklistika lesným prostredím je pre zmysly zvláštnym zážitkom. Táto cyklotrasa vás bezpečne zavedie do vyšších sfér. 

Nie náhodou sa chodník nachádza v Boslande – teda v najväčšej neprerušovanej lesnej oblasti vo Flámsku. Táto cyklotrasa ponúka jedinečný cyklistický zážitok v súlade s prírodným prostredím. Stanete sa akoby „jedno s lesom“. Cesta je dlhá 700 metrov a umožňuje cyklistom jazdiť po dvojitom kruhu s priemerom 100 metrov.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.