V Belgicku dokázali zrecyklovať viac ako 22 000 strelných zbraní, z ktorých vzniklo 60 ton ocele. Polovica týchto zbraní bola zozbieraná od bežných občanov a druhú polovicu tvorili policajné zbrane, ktoré už boli vyradené, resp. sa nevyužívali.

Guvernérka východného Flámska, Carina van Cauter, povedala toto: „Výsledok našej snahy je naozaj impozantný. 22 457 strelných zbraní zmizlo z našej spoločnosti. Je to určite dobrá správa, ktorá zabezpečí lepšiu bezpečnosť našich občanov“. Nie je to však prvýkrát, čo belgickí policajti spolupracujú s firmou ArcelorMittal.

Práve táto spoločnosť zabezpečuje recykláciu zbraní a došlo už k tretej takejto spolupráci. „Oceľ je nekonečne recyklovateľná bez toho, aby stratila na svojej kvalite. Je pre nás základným kameňom udržateľnej ekonomiky,“ povedal zástupca spoločnosti ArcelorMittal.

 

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.