Brazílii zrejme nestačí socha Krista Spasiteľa, ktorá stojí v Riu de Janeiro a rozhodli sa postaviť ďalšiu. Bude ešte o niečo vyššia a ponesie názov Kristus ochranca. Jej konečná výška bude predstavovať 43 metrov.

Urobí to z nej jednu z najvyšších sôch Ježiša Krista na celom svete. Pre porovnanie, legendárna socha, ktorá stojí v Rio de Janeiro meria 38 metrov, teda táto nová bude vyššia o 5 metrov. Stavbu sochy si vzala na starosť Asociácia priateľov Krista. Dúfajú, že vzbudí dôveru a pritiahne turistov do mesta Encantado.

Peniaze na jej výstavbu darovali jednotlivci aj spoločnosti. Vo vnútri sochy nájdu turisti výťah, ktorý ich vyvezie na vyhliadku a tá bude zostrojená v hrudnej časti sochy vo výške 40 metrov. Myšlienka projektu prišla od politika a bývalého primátora mesta Adroalda Conzattiho, ktorý v marci podľahol Covidu-19.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.