Česká republika hlási obrovský nález. V tajnej komnate kláštora našli rôzne kresťanské pamiatky vrátane klinca, ktorý mohol byť údajne použitý pri ukrižovaní Ježiša Krista. Archeológovia pracujú v kaštieli Milevsko. 15 centimetrov dlhý klinec bol uložený v škatuli s krížom z 21-karatového zlata. Krabica mala nápis „Ježiš je kráľ“.

Foto od Facebook

Odborníci tvrdia, že zatiaľ nie sú schopní s určitosťou povedať či je to skutočne klinec, ktorý bol použitý pri ukrižovaní Ježiša. Vyjadrili sa však, že objav je ešte väčší a vzácnejší ako Relikviár svätého Maura. Jiří Šindelář, ktorý sa na tom celom podieľal, sa vyjadril takto: „Keďže husiti zničili archív, tak neexistovali žiadne informácie, že sa v kláštore niečo také nachádza“. Odborníci sa však zhodli, že klinec mohol skončiť v tomto kláštore preto, že išlo o jednu z najbohatších inštitúcii v Českej republike. 

Foto od Facebook
Foto od Facebook

Táto tajná miestnosť slúžila na ukrytie množstva vzácnych artefaktov, a to najmä pred nájazdmi Husitov v 15. storočí. Pravosť samotného klinca sa však ešte bude skúmať.

 

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.