Sklenený most zavesený nad 179 metrovou priepasťou v provincií Hunan v Číne dostal výstižný názov, most “ Odvážneho Muža“  . Prečo?

 

Most

Takmer 304 metrov dlhý most je vyrobený zo špeciálneho skla 25x silnejšieho od toho bežného. Most v parku  Shiniuzhai bol pôvodne vyrobený z dreva . Park však začal experimentovať so sklom už v roku 2014 .

A tak teda vznikol najdlhší sklenený most na svete . To, že si vidíte priamo pod nohy nemusí byť však najviac adrenalínovým zážitkom .  Most sa totiž údajne kýve počas vetra. Komu by však adrenalínu nestačilo dostane po jeho zdolaní možnosť si skočiť najvyšší bungee-jump na svete.

 

Most

Most 2

Most 3

Most 4

Most 5

 Most 6

Most 7

Most 8

zdroj

 

 

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.