Čínske mesto – Čcheng, plánuje vytvoriť umelý mesiac, ktorý osvetlí oblohu aj na vzdialenosť 80 kilometrov. Ide o takzvaný osvetľovací satelit, ktorí chcú aplikovať v roku 2020. A údajne bude až osemkrát jasnejší ako skutočný Mesiac. Úradníci už uverejnili niekoľko podrobností o projekte a tvrdia, že sa inšpirovali francúzskym umelcov.

, V Číne plánujú vytvoriť umelý mesiac, ktorý bude osvetľovať oblohu do vzdialenosti aj 80 km
Photo by youtube

Wu Chunfend – predseda Chengdu Aerospace Science and Technology Microelectronics System Research Institute Co., odhalil ich plán. Majú v pláne dosiahnuť, aby bola nočná obloha v tomto meste jasnejšia a tiež bude slúži ako akási náhrada za pouličné svetlá. Umelý mesiac sa bude dať nastaviť tak, že dokáže rozsvietiť priestor s dĺžkou od 10 až do 80 kilometrov.

Zatiaľ čo sa to môže zdať nepravdepodobné, Wu hovorí, že technológia funguje roky a teraz “dozrela” smerom k 100%-nej pripravenosti. Tento umelý mesiac sa však stretol aj s kritikou zo strany občanov. Tí tvrdia, že svetlo bude mať nepriaznivé účinky na zvieratá a astronomické pozorovanie.

Nie je to však po prvýkrát, kedy sa ľudia pokúsili spustiť svetlo odrážajúci predmet do neba – no na druhej strane, takéto plány skončili v minulosti neúspechom. Tak uvidíme, ako to bude v tomto prípade.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.