Budova kráčajúca na nové miesto znie ako začiatok detskej knihy, ale takto doslova bola premiestnená celá základná škola v Číne. Odohralo sa to v Šanghaji, kde vzdelávaciu inštitúciu premiestnili na nové miesto preto, aby sa vytvoril priestor pre obchodné centrum, ktoré plánujú postaviť v tejto oblasti.

Foto od youtube

Na účely premiestnenia budovy, ktorá bola postavená v roku 1935, sa použila séria hydraulických nôh. Na premiestnenie tak veľkej budovy bolo potrebných celkom 198 robotických nôh a v priebehu 18 dní presunuli školu o 62 metrov. Aj keď sa zdá, že to trvalo dlho, tak skutočnosť, že hydraulické nohy dokážu takúto konštrukciu zdvíhať a presúvať v meste, je nepochybne impozantným úspechom. Takéto niečo sa zvyčajne vykonáva len za pomoci koľajníc alebo špeciálnych valcov, ale jedinečný tvar školy znamenal, že tieto metódy by nebolo možné využiť.

Kompetentní teraz poveria pracovníkov vymaľovaním budovy a taktiež je potrebné skontrolovať, či je jej štruktúra v poriadku ešte predtým, ako sa do nej vrátia študenti. Vzhľadom na to, že budova má viac ako osemdesiat rokov, tieto kontrolné práce zamestnanci i študenti určite iba uvítajú.

A ak si chcete pozrieť ako to vyzeralo, môžete tak urobiť na tomto videu:

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.