Severovýchodná čínska provincia Liaoning obsahuje viac ako 500 neobývaných ostrovov. A ak ste mali alebo máte veľké ciele, tak možno si práve prídete na svoje. Ak chcete mať, no zároveň nevlastniť niečo veľkolepé, Čína vám to splní.

, V Číne si môžu záujemcovia prenajať ostrov aj za 450€ na rok!

Ide o čínsky ostrov, ktorý si však nemusíte kupovať, aby ste ho mohli kedykoľvek navštíviť. V Číne si totiž môžete jeden prenajať s vôbec nie zlou cenou, ktorá je na úrovni 450 eur/rok. Ostrov má rozlohu 1 hektára. Keďže provincia Liaoning obsahuje viac ako 500 neobývaných ostrovov, tak sa ich vláda rozhodla začať prenajímať ľuďom. Obyvateľstvo žije iba na približne 44 ostrovoch. Niektoré z nich sa nachádzajú pozdĺž rieky Yalu, ktorá tvorí hranicu provincie so Severnou Kóreou. Z neobývaných ostrovov je najlacnejšia možnosť prenájmu práve tá za 450€, ceny však stúpajú až na 3,6 milióna dolárov za 1 hektár ročne.

Predtým, ako si záujemcovia vezmú na ostrov stan, priateľov či rovno stavebné potreby, nesmú zabudnúť na to, že každý kto si prenajme ostrov, tak si bude musieť prenajať ešte niečo viac. Prenajímatelia budú musieť vláde predložiť podrobné plány a zabezpečiť, aby si ich projekty nevyžadovali rekultiváciu pôdy alebo iné komplikované postupy, čo je opatrenie zamerané na ochranu životného prostredia. Čína je totiž v posledných rokoch kritizovaná za to, že spôsobila katastrofu morských biotopov bagrovaním pôdy na stavbu umelých ostrovov. Projekty tak budú tiež musieť pohybovať v deviatich schválených kategóriách, a to vrátane cestovného ruchu, poľnohospodárstva, rybolovu a rozvoja miest.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.