V súčasnej dobe by sa mohlo zdať, že krajiny budú šetriť, no v Číne to tak celkom nie je. Rozhodli sa totiž, že postavia vernú kópiu Titanicu v jeho životnej veľkosti za nemalé peniaze. Celý tento projekt bude stáť takmer 130 miliónov eur a replika Titanicu bude v tématickom parku, aby prilákala dostatok turistov.

Park v Suiningu v provincii S‘-čchuan chce zabezpečiť, aby bol atraktívny pre ľudí a dokázal prilákať viac turistov. Samotná stavba sa začala ešte v roku 2014, pričom tématický park dal postaviť aj repliku doku Southampton, z ktorého Titanic v roku 1912 vyplával. Su Shaojun, jeden z investorov tvrdí, že táto replika lode priláka ročne 2-5 miliónov turistov z celého sveta. Niektorí si však myslia, že park sa len snaží zarobiť peniaze na jednej z najväčších katastrof histórie.

Podľa projektového manažéra Xu Junniana je loď už takmer hotová. „Dokončili sme konštrukciu hlavnej paluby, dokončiť ešte treba len dva a pol poschodia na hornej časti paluby,“ dodal manažér. Celková hmotnosť lode bude 23 000 ton a dĺžka 260 metrov. Kompetentní očakávajú, že táto atrakcia bude sprístupnená verejnosti do konca tohto roka.

Zdroj

Foto: youtube

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.