Nedávno obletela svet správa, že v Pekingu testujú ľudí za pomoci análnych tampónov. Podľa nich je to účinnejšia a presnejšia metóda ako tá, ktorá sa využíva vo zvyšku sveta. Vedci tvrdia, že takýmto spôsobom dokážu presnejšie detekovať vírus, a to najmä odhaliť ho aj u tých ľudí, ktorí sú bez príznakov.

Iní odborníci však tvrdia opak a podľa nich je test z nosa a hrdla úplne postačujúci. Nuž a ako prebieha samotný test z análneho otvora? Tak, že sa tampón zavedie do konečníka do hĺbky dvoch až troch centimetrov a potom ním testujúca osoba párkrát otočí. Následne tampón vyberú a uložia ho do sterilnej nádoby. Takýto test trvá asi desať sekúnd.

Análne tampóny sa používajú v Číne už od minulého roka, no boli využívané len v niektorých karanténnych strediskách, pretože sú veľmi nepohodlné. Podľa Li Tongzenga z pekinskej nemocnice prežíva vírus dlhšie vo výkaloch ako v nose alebo hrdle. „Zistili sme, že niektorí asymptomatickí pacienti majú tendenciu rýchlo sa zotaviť. Po približne troch až piatich dňoch pritom nie je v ich hrdle žiadna stopa po víruse,“ povedal Li.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.