Požiare v Austrálii nie sú síce žiadnym fenoménom, avšak tohtoročné sú tak rozsiahle, aké ešte svet nikdy predtým nevidel. Rekordné teplo a sucho, podpaľačstvo či obyčajný blesk sú hlavnými príčinami obrovských škôd, pričom ešte stále je otázne kedy sa podarí celú situáciu dostať pod kontrolu.

Vďaka celosvetovej pozornosti ľudia z rôznych kútov planéty posielajú pomoc a upozorňujú na pretrvávajúce problémy. Obrovský kus práce robí aj Bindi Irwin, dcéra zosnulého Steva Irwina, ktorá spolu s celou rodinou robia všetko čo je v ich silách, aby pomohli zvieratám vo svojej rodnej krajine. Nevinné zvieratá totiž trpia najviac. Mladá ochrankyňa prírody uverejnila na Instagrame obrázok spolu s popisom situácie:
„S toľkými ničivými požiarmi v Austrálii moje srdce trpí kvôli ľuďom aj divočine, pretože oba tábory stratili príliš veľa. V našej Wildlife Hospital je rušnejšie ako kedykoľvek predtým a oficiálne sa nám podarilo ošetriť už viac ako 90 000 pacientov. Aj naďalej sa budeme snažiť zachrániť čo najviac životov.“ Žena tvrdí, že je nesmierne hrdá, pretože majú k dispozícii neuveriteľný tím ľudí, ktorý pracuje vo dne i v noci.

Pekelné plamene naďalej zúria a čísla pochádzajúce od úradníkov skutočne ukazujú obrovské škody. Odhaduje sa, že bolo spálených okolo 6 300 000 hektárov pôdy spolu s 2 500 budovami (vrátane viac ako 1 300 domov).Do 4. januára 2020 v štáte Victoria zahynulo pri požiaroch 24 ľudí a ďalších 6 ľudí je hlásených ako nezvestných. Austrálskym hasičom pritom pomáhajú kolegovia z Nového Zélandu, Spojených štátov i Kanady, aby sa pokúsili zastaviť požiare. Zatiaľ čo všetci vynakladajú maximálne úsilie na boj proti požiaru a na pomoc ľuďom v núdzi, špecialisti počítajú enormný vplyv požiarov na životné prostredie. Odhaduje sa, že približne pol miliardy zvierat zomrelo a niektoré z nich budú hladovať kvôli strate zdroja potravy a biotopu.
Staršia fotografia rodiny:
Foto: Boredpanda
Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.