Dubaj – mesto luxusu, ktoré je známe svojimi nieked až výstrednými projektmi, má za sebou ďalší zaujímavý počin. Ide o podvodnú vilu, ktorá sa nachádza priamo na mori . Stavba menom “ The Floating Seahorse“ (plávajúci morský koník) bola dokončená ako míľnik v projekte  The World Islands.  Ide o 42 stavieb v skupine ostrovov, ktoré sa volajú Hearth Of Europe (Srdce Európy).

5

Luxusný plávajúci dom, môže byť váš už za 2,7 milióna dolárov.  Pozostáva z troch poschodí.  2 podlažia nad vodou  s vonkajšou sprchou, výrivkou, terasou a  kuchyňou . A podvodné podlažie, kde sa nachádza kúpelňa a spálňa. Samozrejmosťou podvodnej časti sú priehľadné sklá s výhľadom na morský svet.

4

3

Developerská skupina Kleindienst Group plánuje podľa oficiálnych vyhlásení nie len poskytovať luxusne „víkendové domčeky“ ale aj ochraňovať životné prostredie. Pod vilami totiž plánujú vystavať umelý korálový útes, kde by umožnili morským koníkom pohodlný život na párenie . A teda spomínaný názov nenesie projekt náhodou.

2

1

Zatiaľ je dokončená len jedna vila a zvyšok by sa malo dokončiť do konca tohto roka.  Tak ako, dali by  ste sa na takýto pobyt?

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.