Svet je taký veľký, že každým dňom nás niečo nové prekvapí a stále sa dočítame zaujímavé informácie. A tento prípad nie je výnimkou. Možno vás táto zaujímavosť inšpiruje aj k návšteve tohto miesta v prípade, že sa budete nachádzať v jeho blízkosti.

Nie je to totiž jedlo v tejto gréckej reštaurácii, ktoré fascinuje ľudí, ale je to jej strop. Luxusné letovisko Romanos Costa Navarino privolalo dizajnérske štúdio, aby im nainštalovali špeciálnu „atrakciu“ do ich plážovej reštaurácii. A tento jedinečný strop je zaujímavý už len kvôli jeho hypnotickému efektu. Istý používateľ Instagramu totiž natočil video, ktoré ukazuje pohyb stropu počas toho, ako fúka vietor. Látkové transparenty sa vlnia naozaj synchronizovane.

Photo by flickr

Do dnešného dňa bolo toto video spustené už viac, ako 270 000-krát. Ľuďom, ktorí video videli, sa okamžite zapáčili účinky stropu. Užívateľ Instagramu menom Jayatneimans k nemu napísal: „Omg toto video ma okamžite upokojilo“, zatiaľ čo Miguelhei dodal: „Mohol by som sa na to pozerať celý deň!“

Projektanti tohto diela uviedli, že chcú „vytvoriť inšpiratívnu a upokojujúcu atmosféru“. „Nad stolom vytvárajú látkové „listy“ ochranný kryt a v rozptýlenom vetre sa hýbu, čo umožňuje dobrú cirkuláciu vzduchu a priestor zároveň udržiavajú v chlade.“ Počas celého dňa sa cez ne slnečné svetlo prefiltruje, súčasne osvetľuje aj tieni priestor. Tento strop v skutočnosti pripomína vlny na pláži a určuje akýsi rytmus reštaurácie.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.