Talianská dizajnérka pracujúca v Hong Kongu – Andrea Ponti predstavila dvojposchodovú električku bez vodiča, ktorá bude premávať práve po Hong Kongu, a dáva dôraz na bezpečné sociálne odstupy. Jej dizajn je veľmi premyslený a zaujímavý, pričom sa snaží zabezpečiť mobilitu a udržateľnosť tvárou v tvár súčasnej pandémii.

Tento inovatívny projekt je ukážka 14-ročných skúseností spoločnosti Ponti v oblasti produktového a priemyselného dizajnu, na ktorom pracovalo viacero svetových spoločností, a to vrátane spoločnosti Panasonic či Philips. „Myšlienka navrhnúť električku nie je náhoda. Električky sú jednou z dominánt mesta a tento rok oslávia svoje 115. výročie. Koncepcia sociálneho odstupu, ktorá obmedzuje slobodu ľudí v pohybe a vzájomnej interakcii, sa stala výzvou i ústredným bodom nového konceptu,“ píše sa na stránke spoločnosti.

Prirodzené svetlo zaplavuje interiér počas dňa cez zakrivené okná a klenutú strechu, ktoré tiež poskytujú úžasné výhľady v noci. Technológia bez vodiča optimalizuje vnútorný priestor električky, čím uľahčuje riadenie času jazdy a zvyšuje bezpečnosť cestujúcich. Aspoň toto tvrdí spoločnosť. Električka má minimalistický dizajn, čierne steny z aktívneho uhlia, mäkké kruhové sedenie, drevené podlahy a lišty s prírodným povrchom vytvárajú neutrálne a zároveň priateľské prostredie. Navyše jednoduchá konštrukcia električkových zastávok má elegantné základné línie.

Nuž, takýchto električiek sa my zrejme nikdy nedočkáme.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.