Aj keď to možno považovať za neobyčajnú situáciu, v Indii k nej nedošlo prvýkrát – v krajine sa opäť narodilo dieťa so štyrmi nohami a rukami. Dievčatko považujú za zázračné dieťa a prirovnávajú ho k hinduistickej bohyni Lakšmí (bohyňa šťastia), ktorá má tiež viacero rúk.

Zdroj: Youtube

Podľa informácií je Kareena, matka dieťaťa, v poriadku a rovnako aj samotné dievčatko. Okrem nadmernému množstvu končatín nemá dieťa údajne žiadne ďalšie problémy. Dôvod, prečo sa dievčatko narodilo s ôsmimi končatinami, je zatiaľ neznámy. Predpokladá sa, že tento stav je spôsobený polyméliou. Táto porucha spôsobuje, že jedinec sa narodí s ďalšími nadbytočnými končatinami. Vo väčšine prípadov sa však vytvorí jedna alebo dve končatiny. 

ZDROJ1, ZDROJ2

Lucia Gajdošová
Volám sa Lucia a som študentkou marketingu na Fakulte masmediálnej komunikácie Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Popri štúdiu sa rada venujem foteniu, vytváraniu obsahu na sociálnych sieťach a spievaniu. Baví ma spoznávať nové miesta, športovať, nakupovať a neohrdnem ani seriálu na Netflixe, či dobrej knihe.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.