V súčasnosti väčšina z vás zrejme uspokojuje svoje vnútorné cestovateľské šialenstvo tým, že šetrí peniaze na budúce výlety, na ktoré sa vydáte po skončení pandémie. Aby sme vám ale tak trochu spestrili čakanie a rozšírili cestovateľské obzory, tak vám ukážeme drevený visutý most, ktorý je úplne osvetlený a naozaj vydarený.

Indonézsky fotograf Warman Wardhani ukazuje verejnosti jedno z naozaj originálnych miest, kde by mohli minúť svoje ťažko zarobené pandemické peniaze. Ide v podstate o orchideový les Cikole, čo je kúzelná turistická atrakcia v Indonézii, ktorá sa môže pochváliť časťou prírodnej krajiny s viac ako 20 000 orchideami. Nie je to však len tak hocijaký visutý most. Prichádza so šialeným množstvom osvetlenia, ktoré po príchode noci vyzerá jednoducho veľkolepo. Nachádza sa konkrétne v Lembangu, meste a prírodnej oblasti v západnej Jáve.

O tomto mieste sa hovorí ako o domove najväčšej agregácie orchideí v celej Indonézii. Samotný most je tam špeciálne postavený preto, aby poskytoval mimoriadny výhľad na okolitú nádhernú prírodu. Je zavesený na stromoch a nájdete tam aj vyhliadkové plošiny na každej zákrute. Ako už z názvu vyplýva, most je postavený z dreva a lana a návštevníkov prevedie cez 125 metrov dlhú kľukatú cestu v lese.

Napriek tomu, že v noci vyzerá nádherne, tak ľudia si môžu túto oblasť stále vychutnať aj počas dňa, kedy sa jednoducho môžu venovať lovu orchideí, keďže sa ich tam nachádza niekoľko desiatok tisíc. Pretože sa nachádza vo výške asi 1 700 metrov nad morom, je pocit ešte veľkolepejší práve preto, že na danom mieste zažijete chladné podnebie s hmlami prichádzajúcimi z dolín a očarujúcou atmosférou.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.