Predstavte si, že kráčate japonským lesom na južnom ostrove Kjúšú. Medzi stromami počuť zvuky vtáčej piesne a jemný vánok spôsobuje šušťanie lístia. Vzduchom slabo zazvoní melódia, čo to je? Nuž, takáto magická skúsenosť je skutočná vďaka kreatívnemu riaditeľovi Morihiro Haranovi a jeho tímu zo spoločnosti Mori Inc.

Foto od youtube

Ten spolu s tesárom Mitsuom Tsudom a zvukovým inžinierom Kenjirom Matsuom vyrobili a umiestnili do lesa obrovský xylofón, ktorý hrá hudbu zloženú samotným hudobným skladateľom menom Johann Bach. Xylofón je vytvorený zo stoviek kusov dreva rôznej veľkosti. Každý panel vydáva iný zvuk, keď na neho dopadne drevená guľa umiestnená v hornej časti nástroja.

A to, ako tento xylofón hrá, si už užijete na nasledujúcom videu:

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.