Hitachi Seaside Park v Japonsku je zvyčajne plný turistov, no vzhľadom k terajšej situácii tomu tak tento rok nie je. Pandémia zamiešala karty a park bol pre verejnosť uzavretý od 4. apríla. A zatiaľ čo mnoho ľudí spája Japonsko s krásnymi kvetmi čerešne, tak dve hodiny jazdy severne od Tokia majú ľudia rozprávkový pohľad na more miliónov modrých kvetín.

Modré more kvetov sa v jeseni zmení na šarlátovo červenú, pretože oblasť je pokrytá rastlinami, ktoré sa menia zo zelenej na červenú. Tieto kvety sa nachádzajú v parku, ktorý sa rozprestiera na ploche 200 hektárov a kde návštevníci okrem iného nájdu aj narcisy, či tulipány vo vedľajších záhradách. Tieto kvety zvané Nemofila kvitnú od apríla do začiatku mája a pohľad na rozkvitnuté pole je skutočne nádherný. Zaujímavé však je, že tento druh rastliny nepochádza z Japonska, ale zo Severnej Ameriky. Nemenej zaujímavá je aj história parku, pretože priestory kedysi slúžili ako vojenské letisko.

Poďme sa ale pozrieť na to, ako to v parku vyzerá:

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.