V Japonsku sa nachádza univerzita, na ktorej môžu študenti nadobudnúť alebo zdokonaliť svoje ninja schopnosti. Univerzita Mie je tak prvou na svete, ktorá ponúka takýto študijný program. Nachádza sa v japonskej Ige, teda v jednom z regiónov, kde sa ninja kurzy prvýkrát dostali do popredia.

Aj keď by ste čakali, že študenti sú trénovaní a učia ich bojovať, tak to nie je pravda. Táto škola sa totiž zameriava na históriu ninja bojovníkov, než na učenie bojového štýlu. Yuji Yamada, profesor japonských dejín na tejto univerzite povedal toto: “Dostávame veľa otázok zo zahraničia, ale musím objasniť jednu vec. Toto je kurz, ktorý má žiakov naučiť o ninja bojovníkoch, a nie sa nimi stať. Po tom, čo pred tromi rokmi odštartovali tento študijný program, Yamada tvrdí, že má každý rok približne troch uchádzačov.

, V Japonsku majú univerzitu, na ktorej sa dá vyštudovať za ninja bojovníka
Foto od Pixabay

Na absolvovanie školy je potrebné absolvovať skúšku z japonskej histórie, ako aj test z čítania historických ninja dokumentov. Univerzita Mie toto leto vyprodukovala svojho prvého absolventa tohto nezvyčajného odboru, ktorým je 45-ročný Genichi Mitsuhashi. Aj keď nemusíte fyzicky trénovať ako ninja, Mitsuhashi si toto štúdium veľmi obľúbil a začal žiť ninjovským spôsobom života. “Čítal som, že ninjovia ráno pracovali ako poľnohospodári a popoludní trénovali bojové umenia,” povedal absolvent, a práve preto sa rozhodol popri štúdiu pestovať zeleninu a venovať sa bojovým umeniam.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.