Japonsko je malá, no veľmi rozvinutá krajina, ktorá nikdy neprestane prekvapovať. A najnovšie sa môže pochváliť aj krásnymi scenériami, cez ktoré pravidelne jazdia vlaky. V týchto dňoch dostavali zaujímavú vlakovú stanicu, ktorá je absolútne izolovaná a postavená na nezvyčajnom mieste.

Foto od boredpanda

Je situovaná pozdĺž rieky Nishiki v Iwakuni. Stanica s názvom „Seiryu Miharashi Eki“, ktorá sa nachádza na trase Nishikigawa Seiryu, je prístupná len vlakom na prefektúre Yamaguchi Nishikigawa. Na toto miesto je neobmedzený prístup a v skutočnosti bolo vytvorené len ako miesto, kde si môžu návštevníci vychutnať pohľady na okolitú prírodu. Stanica neobsahuje žiadne schody, rampy ani pokladničný pult.

Foto od boredpanda

Železničné systémy v Japonsku nemožno porovnávať s inými, pretože skutočne vynikajú. Japonci sú v tomto o niekoľko krokov dopredu a ich infraštruktúra patrí medzi tie najefektívnejšie na svete. Vlaky a celá doprava funguje tak, ako keby „prišla“ z budúcnosti. O takto rozvinutej železnici môže väčšina krajín naozaj iba snívať.

Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda
Foto od boredpanda

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.