S chladnejšími mesiacmi ľudia prirodzene hľadajú perfektnú zimnú ríšu divov, aby strávili tento zimný čas v obklopení snehu a ľadu. Aj keď sú škandinávske krajiny známe pre svoje ľadové hotely, nie sú jediné, ktoré ponúkajú takéto jedinečné zážitky. Ak sa pozriete o niečo ďalej na východ, nájdete japonský ostrov Hokkaido a na ňom úžasnú ľadovú dedinu s názvom Tomamu.

Táto ľadová dedina sa nachádza len 150 km od mesta Sapporo, hlavného mesta najsevernejšieho ostrova Japonska. Ak chcete preskúmať ľadové mesto, kde si môžete užiť fantastickú chladnú atmosféru, potom by mohlo byť pre vás Ice Village to pravé miesto. Pripravte sa však na to, že teploty tam dosahujú až -30 ° C! Môžete sa túlať po izbách hotela Ice, kde je všetko (okrem podstielky a prikrývky) vyrobené z ľadu a potom si z ľadového pohára v ľadovom bare vezmete a vypijete svoj koktail. Knižnice v Ice Café sú taktiež vyrobené z ľadu, ako aj veľmi populárny Ice Slide, ktorý ponúka výhľad na celú dedinu.

Hotel Ice ponúkne návštevníkom aj raňajkovú službu s hrejivou polievkou a vajíčkami, lososom a parmskou šunkou. „Mystický svet snehu pozýva hostí, aby zažili kúzlo zimy,“ uviedli predstavitelia tohto projektu. Zimná mágia je tiež šitá na mieru pre deti s celou škálou aktivít, od hrania sa s ľadovými nástrojmi až po hodiny sochárstva. A čo viac, môžete sa vydať aj na zaujímavý výlet. Ľadová dedina je prepojená s letoviskom Hoshino Resort Tomamu a je otvorená pre jednodňové výlety aj dlhšie pobyty pre hostí strediska. Ice Hotel bude v prevádzke od 19. do 28. januára a vstupné činí iba 5 amerických dolárov. Ak máte v danom období cestu do Japonska, respektíve sa tam nachádzate, určite neváhajte návštevu tohto čarovného miesta.

 

 

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.