Každý, kto niekedy stratil domáceho maznáčika vie, aké je to ťažké. Psy aj mačky a iné zvieratá sú skrátka plnohodnotnými členmi rodiny. V Japonsku to chápu rovnako a ako spomienku na svojho chlpatého miláčika vymysleli niečo, s čím možno niektorí z vás stotožnení nebudú.

dog fotografia
Foto od Lepale

Zosnulých psov premieňajú na perlové náhrdelníky. A ako je to možné? Japonská firma vyvinula metódu použitia kostného fragmentu, ktorý odoberú z vášho zosnulého maznáčika, aby vytvorili kultivovanú perlu. Fragment kosti sa vloží do guľôčky živice, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť, že ju ustrice prijmú. V priebehu času sa o guličky starajú a živia ich, až sú napokon dostatočne veľké na to, aby ich bolo možné zmeniť na šperky. Proces trvá až jeden rok a cena je skutočne vysoká – záujemcovia zaplatia 3 300 libier. No sú ľudia, ktorí majú o takúto pamiatku záujem. Šéf firmy sa vyjadril, že ak aspoň trochu upokoja smútok majiteľov, tak to bude pre nich výhra.

A aj keď kultivované perly nie sú v Japonsku ničím novým, ich výroba z mŕtvych domácich miláčikov je. Prvýkrát tento nápad zrealizoval profesor Yoshiki Matsushita, ktorý vyštudoval na škole odbor týkajúci sa rybárstva a environmentálnych vied. Učinil tak po tom, ako stratil svojho milovaného psa a nesmierne za ním smútil. „Každá perla má svoj vlastný charakter, pretože aj môj pes Ran bol jedinečným pokladom,“ povedal profesor.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.