V Japonsku vzniklo nové ministerstvo, pričom je naozaj zvláštne. Zriadili takzvané ministerstvo osamelosti, ktoré už má aj svojho ministra – Tetsushiho Sakamota. K tomuto rozhodnutiu dospeli po tom, čo sa v krajine prvýkrát po 11 rokoch zvýšila miera samovrážd.

Foto od Wikimedia

Minister je zodpovedný za riešenie klesajúcej pôrodnosti v Japonsku a podporu regionálnej revitalizácie. Sakamoto bude samozrejme dohliadať nad vládnymi politikami, ktoré riešia osamelosť a izoláciu, a to najmä v snahe znížiť negatívne pocity obyvateľov. K takémuto, možno aj trochu zvláštnemu kroku, sa odhodlali po minulom kritickom roku, keďže počas pandémie ľudí trápila osamelosť a viac sa uchyľovali k samovraždám.

Je to ťažká situácia pre každého na tomto svete, keďže ľudský kontakt sa obmedzil na minimum a ľudia častokrát dlhé mesiace nie sú v osobnom kontakte s blízkymi osobami. V októbri dokonca zaznamenali v Japonsku viac samovrahov ako tých, ktorí zomreli v priebehu takmer celého roka na koronavírus.

Foto od Pixabay

Na vlastný život si v októbri siahlo konkrétne až 2 153 ľudí, pričom celkový počet úmrtí na koronavírus od začiatku vypuknutia vírusu do konca októbra bol v krajine na úrovni 1 765. Samovraždy mužov síce mierne poklesli, no u žien to bolo opačne. Len v októbri spáchalo samovraždu 879 žien, čo je oproti predošlému roku a rovnakému mesiacu nárast až o 70%!

A prečo je tomu tak? Premiér krajiny smeroval novému ministrovi takéto slová: „Ženy trpia v izolácii viac ako muži a počet samovrážd má stúpajúci trend. Dúfam, že identifikujete hlavné problémy a komplexne podporíte politické opatrenia, ktoré pomôžu tento trend zvrátiť“. Sakamoto plánuje spustiť pohotovostné fórum, kde môžu ľudia napísať svoje problémy. Vyjadril sa, že sa pokúsi najmä hľadať aktivity, ktoré pomôžu s prechádzaním sociálnej osamelosti. 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.