Určite každý pozná stav, kedy sa k vám vkradne stres a únava najmä v dôsledku ťažkých dní. Niekedy je najlepšie relaxovať úplne sám niekde v pokoji. Bez toho, aby sa k vám ktokoľvek prihováral. Chceli by ste si len tak v pokoji prečítať všetky knihy, ktoré za bežných okolností ani nestíhate a bez akéhokoľvek zásahu „zvonku“? Zrejme aj to si povedali tí, ktorí si platia dobrovoľný pobyt vo väzení a to doslova!

Foto od youtube

Aj takéto nezvyčajné želanie vám splnia v Južnej Kórei a väzení s názvom Hongcheone. „Prison Inside Me“ je vlastne tzv. hotel, kde si ľudia platia za čas strávený v samostatnej cele. Nosia dokonca zodpovedajúce uniformy, spia v celách o veľkosti reálnych ciel a majú zakázané rozprávať sa s inými. Podávajú im jedlá ako dusené sladké zemiaky či banánovú kašu na večeru, alebo ryžovú kašu na raňajky a jedlo im servírujú cez dieru v dverách tak, ako to môžete vidieť napr. vo filmoch alebo reálnom väzení. Mobilné telefóny a hodinky sú zakázané.

Súčasťou ciel je podložka na jógu, čajová súprava, pero a zošit. Všetci spia na podlahe. Účastníci zaplatia cca 90 dolárov za 24 hodín. Od otvorenia tohto nezvyčajného zariadenia v roku 2013 tam už spalo viac ako 2 000 ľudí. Väčšinu z tých, ktorí si vyberajú takúto nezvyčajnú dovolenku tvoria najmä študenti a pracovníci vystavení veľkému stresu.

A každý, kto takýto väzenský pobyt absolvuje, dostane na pamiatku suvenír v podobe osvedčenia o prepustení z väzenia po absolvovaní kompletného „výkonu trestu“. Zdá sa, že čoraz nezvyčajnejšie atrakcie sa tešia stále väčšiemu záujmu. Tak čo, dali by ste sa na to resp. na niečo podobné nahovoriť? Zrejme to záleží aj od typu osobnosti. Každopádne, každá skúsenosť vás niečomu novému naučí.

Na záver ešte krátke video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.