Zabitie vzácneho bieleho losa pytliakmi vyvolalo v kanadskej komunite veľké pobúrenie. Obyvatelia Timmins v Ontáriu smútia za stratou bieleho losa, ktorého považujú miestni obyvatelia za posvätného. Vidieť jedného z nich vo voľnej prírode sa v domorodej kultúre považuje za šťastie. Platí, že by ich mali poľovníci chrániť a nie strieľať.

Foto od Instagram

A aby toho nebolo málo, pytliaci zabili dve samice losa, vrátane jedného bieleho losa, pričom ich pozostatky našli ponechané na odľahlej ceste. „Všetci sú pobúrení a smutní. Ak máte oprávnenie strieľať na losa, tak môžete zastreliť iného. Bieleho losa skrátka nechajte tak,“ povedal Murray Ray z organizácie Flying Post First Nation. Incident v súčasnosti vyšetruje ministerstvo. Streľba na bieleho losa je totiž v tejto krajine nezákonná.

Foto od Instagram

Biely los je pre obyvateľov Kanady symbolom. Je známy ako los všetkých losov. Ak jedného z nich uvidíte v skutočnom živote, stačí si uvedomiť aké je to zviera vzácne, priam až sväté. Už to, že ho uvidíte značí veľké šťastie a vôbec to nie je bežné. Troy Woodhouse zo spomínanej organizácie sľúbil odmenu 1 000 dolárov za akékoľvek informácie, ktoré povedú k zatknutiu strelcov. Celková odmena však predstavuje až 8 000 dolárov, pretože sa pridali viaceré spoločnosti.

 

Zdroj

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.