Netreba počúvať len zlé správy, ale prijímajte hlavne tie dobré. A práve teraz pre vás máme niekoľko skutočne skvelých správ. Počas svetového dňa slonov v Keni oznámili, že za posledné tri desaťročia sa v tejto krajine podarilo viac ako zdvojnásobiť populáciu slonov. Pravdou je, že v roku 1989 ich bolo 16 000, pričom minulý rok sa ich počet zvýšil už na 34 800.

Túto správu oznámil John Waweru počas návštevy Národného parku Amboseli. „Za posledných pár rokov sa nám v tejto krajine podarilo potlačiť pytliactvo,“ uviedol na podujatí minister cestovného ruchu Najib Balala. Avšak, situácia v ostatných afrických regiónoch bohužiaľ nie je rovnaká. Predpokladá sa, že je to aj preto, že kenská vláda uvalila na pašerákov a obchodníkov so slonovinou tvrdšie tresty odňatia slobody a väčšie pokuty. A zdá sa, že tento nový systém veľmi dobre funguje. V roku 2020 bolo v krajine zaznamenané pytliactvo iba v 7 prípadoch, pričom v roku 2019 to bolo v 34 a v roku 2018 až v 80 prípadoch.

„Len v tomto roku sa narodilo okolo 170 malých sloníčat,“ oznámil Najib Balala. Počas dňa slonov spustili kampaň na pomenovanie slonov, ktorá sa organizuje každoročne. Peniaze následne budú využité pre blaho samotných zvierat a ich ochranu pred pytliakmi. Podľa spoločnosti Timeless Africa Safaris je dôležitá aj inštalácia rádiových obojkov pre slony, pričom je to jeden z najlepších spôsobov, ako porozumieť ich sociálnemu správaniu, sledovať migračné vzorce a vidieť, ako interagujú so svojím prirodzeným biotopom.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.