Prístav v Kodani je jedným z najkrajších prístavov. Čoskoro však bude ešte krajší a zároveň jediný svojho druhu. Plánujú v ňom totiž zakotviť plávajúce ostrovčeky, ktoré umožnia obyvateľom oddýchnuť si na nich mimo rušného mestského prostredia. Bude to takzvané prvé „parkipelago“ v krajine.

Foto od Facebook

Dánska dizajnérska spoločnosť Studio Fokstrot umožní obyvateľom užiť si krásny čas na kajaku, pikniku či obyčajným plávaním. Spoločnosť opisuje ostrovčeky ako oslavu tradičného dánskeho prístavného života a zároveň spôsob posilnenia súdržnosti ekosystémov morských prístavov. Všetky 4 konštrukcie budú vyrobené z dreva, ocele a recyklovaného lodného materiálu.

Prvý z ostrovčekov má rozlohu 20 metrov štvorcových. Akonáhle budú dokončené ďalšie tri, tak na týchto útvaroch budú pripravené plávajúce záhrady, sauny, farmy na mušle či plávajúca kaviareň. A všetky z nich budú môcť ľudia preskúmať zadarmo. Pod ostrovmi budú vytvorené podmienky pre morské riasy a morské živočíchy, ktoré budú priať morskému životu.

Tieto ostrovčeky v prípade potreby veľmi jednoducho premiestnia, čo je tiež ich veľkou výhodou.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.