Rímske Koloseum čoskoro zrejme výraznejšie zmení svoj výzor a tak trochu aj účel. Plánujú tam vybudovať takzvané zaťahovacie poschodie, na ktorom by vystupovali kapely a hrali sa divadelné hry. Talianska vláda už vyzvala inžinierov, aby navrhli zaťahovaciu podlahu pre Koloseum s nákladmi vo výške 20 miliónov eur. 

Foto od Wikimedia

Návrhy očakávajú do 1. februára a vláda dúfa, že celý projekt sa stihne zrealizovať do roku 2023. „Bude to veľký technologický zásah, ktorý však umožní návštevníkom vidieť podzemné priestory, ale aj užiť si krásu Kolosea tým, že sa postavia do jeho samotného stredu,“ vyjadril sa taliansky minister kultúry. Koloseum po páde Rímskej ríše dlho chátralo, a preto dnes nemá podlažie, takže turisti vidia iba podzemný labyrint tunelov.

Zaťahovacia podlaha bude slúžiť len v časoch koncertov a iných podujatí. „Gladiátori sa do arény nevrátia. Plocha bude slúžiť iba pre vysokú kultúru v podobe organizovania divadiel či koncertov,“ povedala riaditeľka tejto historickej pamiatky. Koloseum je momentálne zatvorené pre šíriaci sa koronavírus.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.