Je tu ďalší diel zaujímavostí z celého sveta, v ktorom sa dozviete, v ktorej časti mozgu sa spracováva osamelosť a tiež aj to, koľko percent dňa strávia mačky úpravou srsti.

 

,,Je to kvôli tomu, že dostatok spánku môže zlepšiť vaše celkové zdravie, čo môže pomôcť predĺžiť vašu dlhovekosť. Zatiaľ čo nedostatočný spánok môže mať opačný účinok. V konečnom dôsledku nájdenie sladkého miesta, kde budete mať dostatok spánku, môže prispieť k dlhému a zdravému životu. Odporúčané množstvo spánku sa líši podľa veku a tínedžeri a deti vo všeobecnosti vyžadujú viac spánku ako dospelí.“

,,Hoci mozog nespracováva emocionálnu bolesť a fyzickú bolesť identicky, výskum nervových dráh naznačuje, že medzi prežívaním fyzickej a sociálnej bolesti existuje značné „prekrývanie“. Bolestné udalosti, ku ktorým dochádza, a oblasti aktivované v našom mozgu, a teda aj naše reakcie na akútnu bolesť, sa zdajú byť podobné ako pri emocionálnej bolesti.“

 

Zdroje 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Málo? Tak hor sa na predošlú časť!

 

Avatar
Volám sa Adam. som študent a zaujímam sa o dianie vo svete, vede, športe a ďalších odvetviach. Vo voľnom čase rád čítam knihy a cestujem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.