Od skončenia prvej svetovej vojny prešlo 100 rokov a Londýnska veža si pripomína radostné výročie epickým umením. Každú noc v priebehu nadchádzajúceho týždňa na tomto historickom mieste zapáli okolo veže 10 000 pochodní pri príležitosti príhovoru, ktorý ukončil I. svetovú vojnu v roku 1918. Táto inštalácia bude spustená až do dňa prímeria, ku ktorému pristúpili 11. novembra.

Photo by youtube
Photo by youtube

Bývalí vojaci a ženy vždy slávnostne zapália prvý plameň. V pohyblivom rituále potom vybraný tím dobrovoľníkov pokračuje a osvetľuje zvyšok inštalácie. Postupne sa vytvorí kruh svetla vyžarujúci z veže ako silný symbol spomínania. Svetlá sa zhasnú každý večer o 21:00.

Photo by youtube
Photo by youtube

Veža je osvetlená takým spôsobom, aby pripomínala začiatok prvej svetovej vojny. „Prehĺbenie tieňa je vhodný spôsob, ako znázorniť výročie prvej svetovej vojny. Kruh plameňov okolo veže znázorňuje silný symbol svetla v tme,“ povedal John Barnes, výkonný riaditeľ historických kráľovských palácov.

Photo by youtube

„Bude to krásna ukážka a dúfame, že ľudia budú vo veľkom množstve prichádzať k veži, aby sa spolu zamysleli nad obeťami vojny.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.