V londýnskom akváriu vznikli dva čisto ženské páry tučniakov. Tí, ktorí navštívia Sea Life London od 17. mája, budú môcť vidieť tieto rozkošné páry naživo. Tučniaci sú známi tým, že veľa z nich sympatizuje s rovnakým pohlavím a nie je to u nich vnímané negatívne, práve naopak.

Obe páry začali svoje romániky počas obdobia párenia. Jeden pár tvoria samičky Marmalade a Chickpea a druhý Marama a Rocky. „Bezpochyby sú tieto samičky jednými z našich najobľúbenejších zvierat a sme radi, že aj ľudia si budú môcť užiť ich milé dvorenie. Tučniaky Gentoo sú tými najväčšími romantikmi a ich randenie je veľmi jedinečné. Aj my ľudia sa môžeme od nich mnohému naučiť,“ povedala manažérka zariadenia Sea life London.

Sea Life London potvrdili, že páry tučniakov rovnakého pohlavia sú bežné a niekedy si tieto páry adoptujú vajíčka, ktoré iné páry opustili. Rituály párenia medzi tučniakmi, bez ohľadu na ich sexualitu, sú mimoriadne sladké, pričom o týchto zvieratách je známe, že sú nielen romantické, ale aj veľmi lojálne stvorenia. Veľakrát prežijú s jedným partnerom celý svoj život. Zamestnanci zariadenia teraz dúfajú, že mláďatko tučniaka privítajú na tomto svete ešte predtým, ako privítajú hostí.

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.