V Los Angeles vymysleli veľmi zaujímavý spôsob, ako znížiť vysoké teploty počas letných mesiacov a pomôcť tak aj znižovaniu emisií. Je to veľmi efektívny spôsob, ktorý už prešiel testami.

V snahe bojovať proti zmene klímy a podnietiť tak, aby letné teploty boli trochu nižšie, začali pracovníci v meste Los Angeles maľovať špeciálnu šedú zmes na ulice.

, V Los Angeles vymysleli spôsob, ako znížiť vysoké teploty počas letných mesiacov

Projekt tzv. “chladnej dlažby”, ktorý bol prvýkrát testovaný v Canoga Parku, zabraňuje tomu, aby asfalt udržiaval teplo, a to pomocou reflexného šedého tmelu, ktorý spôsobuje chladnejšie teploty v mestských štvrtiach.

Po tom, čo sa uistili, že tesniaci materiál prešiel všetkými skúškami stavu, a to aj na mokrom povrchu sa ukázalo, že zmes znižuje teplotu ulíc až o 23 stupňov. Vzhľadom na to, že ulice vytvoria chladnejšie prostredie pre okolie, obyvatelia budú tiež míňať menej peňazí na klimatizáciu a to bude veľkým prínosom pre spotrebiteľov, ale aj pre životné prostredie.

“Je to úžasné a veľmi cool, “uviedol podľa denníka LA Daily News radca Bob Blumenfield. “Nevýhodou je, že nebudeme môcť piecť na uliciach vajcíčka.”

Táto špeciálne zmes CoolSeal, ktorá sa v súčasnosti používa na pokrytie ulíc, stojí 40 000 dolárov na takmer dva kilometre. No mestskí predstavitelia stále dúfajú, že nájdu spôsob, ako ešte znížiť náklady. Navyše, výhody môžu byť neoceniteľné.

, V Los Angeles vymysleli spôsob, ako znížiť vysoké teploty počas letných mesiacov

Táto iniciatíva tiež zapadá a je súčasťou plánu mesta, aby postupne znižovali emisie zo skleníkových plynov o 45%, a to do roku 2025.

Zdroj: goodnewsnetwork

 

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.