Príroda je úžasné miesto a pobyt v nej má liečivé účinky, čo dokázalo aj niekoľko štúdii. Problém však je, že ľudia bývajúci vo veľkých mestách nemajú také možnosti ako napríklad ľudia žijúci v dedinách, pretože tí si vybehnú do prírody kedy chcú. Istý Rakúšan sa to však rozhodol zmeniť a dať aj ľuďom z miest nádej na lepšie prostredie.

Foto od youtube

„Existuje krása samoty v spojení s prírodou, čo ľuďom v meste často chýba,“ vyjadril sa Chris Precht, zakladateľ rakúskej dizajnérskej spoločnosti Studio Precht. Jeho firma stojí za novým nápadom, ktorého cieľom je pomôcť metropolitným parkom a zeleným plochám zostávať otvorenými počas týchto koronavírusových dní. Ich koncept pre Viedeň sa nazýva „Park de la Distance“ a mal by viesť návštevníkov hľadajúcich reliéf zeleného mestského priestoru cez bludisko točiace sa do špirály.

Paralelné pruhy živých plotov vedú ľudí uzavretým prírodným svetom, občas sa otvárajú do širších výhľadov na záhrady, pričom zachovávajú účinné sociálne dištančné opatrenia.
„V špirále je niečo zásadné. Je tým cesta do centra, cesta k vášmu vnútornému ja,“ hovorí zakladateľ spoločnosti. Mnoho miest na celom svete uzatvárajú verejné parky kvôli obavám z ich preplnenosti ľuďmi. V tomto parku je však možné uzavrieť brány na každom konci bludiska, aby sa udržal limitovaný počet ľudí na určitej ploche. Kým ľudia nájdu tú správnu cestu von z tohto bludiska, potrvá im to necelú polhodinu.

Podľa spoločnosti Fast Company Precht, ľuďom žijúcim a pracujúcim v odľahlých rakúskych Alpách prináša dané prostredie veľa výhod. Ide najmä o osobný kontakt s prírodou, ktorá poskytuje v náročných časoch úľavu. V meste to tak nie je. „Neviem, kedy som bol v meste sám. Ale niekedy sa musíte od všetkého vzdialiť, aby ste sa mohli znovu akoby refrešnúť,“ povedal Chris.

 

 

 

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.