Umelecké dielo „Moving Dunes“ (pohyblivé vlny) vytvorila kanadská architektonická firma s názvom NÓS. Duny ohýbajú perspektívu diváka takým spôsobom, že vytvárajú klamlivú cestu napodobňujúcu vzory, ktoré by ste inak videli na piesku v púšti. Obrovské chrómové guľôčky prispievajú k iluzórnemu efektu a výsledkom je absolútne ohýbanie mysle.

Podľa NÓS je toto umelecké dielo zážitkovou fatamorgánou v srdci centra Montrealu, ktorá prelína skutočné a virtuálne. Nachádza sa na Avenue de Musée a umiestnili ho tam kvôli každoročnej výzvy pre umelcov. Charles povedal, že tento nápad vznikol, keď tím musel vytvoriť dvojrozmernú inštaláciu na udržanie prístupu k vozidlu cez ulicu, ale oni chceli dať ulici topografiu a objem. Inšpirovali sa grafickou technikou kubizmu, aby vytvoril ilúziu hĺbky.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.