Žirafy sú úžasné zvieratá a v Afrike je niekoľko vedcov, ktorí sa zaoberajú ich štúdiom. Prekvapilo ich na aké druhy natrafili. Odfotografovali dve trpasličie žirafy, čo okamžite vyvolalo záujem ľudí. Ukázalo sa, že aj medzi žirafami je prítomný nanizmus, ktorý spôsobuje ich trpasličí vzhľad. 

Dve žirafy s extrémne krátkymi nohami boli spozorované v Namíbii a Ugande. Vedci boli práve na prieskume a snažili sa zistiť počet žiráf aj to, ako sú rozmiestnené po Afrike. Počas tejto misie natrafili na trpasličie žirafy, ktoré mali kratšie nohy, ako je to bežné, ale dĺžka ich krku bola rovnaká. Vedúci výpravy, doktor Michael Brown vysvetlil, že takéto prípady sú extrémne zriedkavé a poskytujú jedinečný pohľad na populáciu týchto tvorov.

Tieto žirafy s kratšími nohami merajú necelé 3 metre, pričom bežne dorastá zdravá žirafa do výšky 4,5-6 metrov. Zatiaľ nie je jasné či to má vplyv aj na ich reprodukciu alebo prežitie. Vedci budú tieto žirafy skúmať a venovať sa im bližšie. Chcú tiež zistiť či neexistujú ešte ďalšie druhy s nejakou podobnou poruchou.

Smutnou správou je, že populácia žiráf v posledných 30 rokoch neustále klesala a dnes ich žije vo voľnej prírode približne 111 000 kusov.

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.