Nemecké mesto nainštalovalo malé príbytky pre bezdomovcov, ktorí tam môžu prespať počas týchto chladných nocí. V meste Ulme majú takzvané „Ulmerské hniezda“, ktoré dokážu počas studených noci poskytnúť pre ľudí bez domova bezpečné útočisko. Tieto malé príbytky boli rozmiestnené po parkoch a na iných miestach.

Sú vybavené tepelnou izoláciou, preto sú odolné voči chladu, vetru i vlhkosti. Čo sa týka veľkosti, pojmú až dve osoby. „Dúfame, že dokážeme pomôcť bezdomovcom aj z dlhodobého hľadiska. Oproti minulému roku sme zlepšili tepelnú vnútornú izoláciu a prijali sme optimalizáciu podnebia. Sú dokonca vylepšené o solárne panely,“ píše skupina, ktorá samotné hniezda vyrobila.

Flaco Pross, ktorý tieto malé nocľahárne navrhol, tvrdí, že sa veľmi jednoducho obsluhujú a sú prístupné, keďže ich užívatelia nemusia vypĺňať žiadne formuláre, aby ich mohli užívať. Charitatívna organizácia Caritas Ulm-Alb-Donau pomáha ľuďom bez domova tým, že ak niečo nevedia, príde im upozornenie a dobrovoľníci dokážu prísť na pomoc. Okrem toho vykonávajú kontrolu a ak je niektorý príbytok poškodený, opravia ho.

Zdroj

Foto: Facebook

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.