Minulú nedeľu oslávila moslimská komunita prelomenie pôstu, ktorý predstavuje koniec mesačného obdobia pôstu, resp. Ramadánu. Počas tejto udalosti sa tradične koná modlitba Eid, ktorú sa modlia stovky moslimov zväčša v komunitných centrách alebo v mešitách. Koronavírus však narušil plány a veriacich to prinútilo, aby boli kreatívni pri hľadaní miesta vhodné pre oslavu konca pôstu.

Moslimovia v Nemecku sa však vynašli. Spoločnú modlitbu zorganizovali priamo na parkovisku pred spoločnosťou IKEA. Stretlo sa tam viac ako 700 ľudí, ktorí obsadili veľkú plochu, keďže dodržiavali bezpečnú vzdialenosť. Podujatie zorganizovala Islamská komunita Milli Goruş, ktorá taktiež prišla s týmto nápadom. Moslimovia boli za túto príležitosť vďační. „Chceli by sme vyjadriť vďaku Wetzlarskej polícii, regulačnému úradu Wetzlar, IKEA Wetzlar a ďalším, ktorí umožnili zorganizovať túto mimoriadnu modlitbu,“ poďakovali sa organizátori prostredníctvom Facebooku.

 

 

 

Zdroj

Foto: Boredpanda

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.