Viac ako 120 zamestnancov v nemeckej katolíckej cirkvi sa verejne prihlásilo k LGBTIQ komunite s tým, že chcú v cirkvi „žiť otvorene bez strachu“. Tiež požadujú, aby povolila požehnanie párov rovnakého pohlavia a zmenila pracovné pravidlá.

lgbtiq photo
Photo by Ministerio de Cultura de la Nación

Skupina 125 ľudí, medzi nimi kňazi, učitelia náboženstva a administratívni zamestnanci, sa identifikovali ako podporovatelia iniciatívy #OutInChurch – pre cirkev bez strachu. Iniciatíva vyzýva pre všetkých LGBTIQ zamestnancov cirkvi, aby sa pridali, a apeluje na biskupov, aby jej manifest verejne podporili. Je proti „diskriminácii“ cirkvi voči vzťahom párov rovnakého pohlavia a tvrdí, že cirkev by mala ujasniť, že „LGBTIQ+ ľudia, či žijú sami alebo sú vo vzťahu, sú požehnaní Bohom“.

Iniciatíva zároveň vyzýva predstaviteľov cirkvi, aby umožnili ľuďom hlásiť sa k LGBTIQ aj v práci v katolíckej inštitúcii bez toho, aby sa báli, že o ňu prídu. „Iniciatíva #OutInChurch požaduje … zmeniť cirkevné pracovné právo tak, aby život v súlade s vlastnou sexuálnou orientáciou a rodovou identitou, aj v partnerskom či občianskom manželstve, neviedol k vylúčeniu z úloh a úradov ani k prepusteniu,“ uviedli podporovatelia iniciatívy.

Konferencia biskupov v Nemecku podľa agentúry dpa iniciatívu prijala. „Rád by som to privítal v mene Konferencie biskupov Nemecka ako znak toho, že pracujeme na tom, aby v našej cirkvi prevládla a nastala atmosféra slobody od strachu,“ vyjadril sa aachenský biskup Helmut Dieser s tým, že nikto by nemal byť diskriminovaný, znehodnocovaný alebo kriminalizovaný pre svoju sexuálnu orientáciu alebo rodovú identitu.

zdroj: SITA

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.