V zoologickej záhrade Zoologico Nacional de Nicaragua v týchto dňoch predstavili novorodené mláďa bieleho bengálskeho tigra. Dostal meno Nieves, čo znamená sneh, má len niečo málo cez týždeň a je tiež vôbec prvým bengálskym tigrom, ktorý sa narodil v Nikarague.

Foto od youtube

O mláďatko sa stará manželka riaditeľa samotnej zoo Marina, ktorá pomáha s rehabilitáciou zvierat. O toto malé tigrie mláďa sa nedokázala postarať jeho matka Dalia, ktorú pred piatimi rokmi zachránili z cirkusu a nedokázala vyprodukovať mlieko pre svoje mláďa. Marina tak kŕmi malého tigra trikrát denne z fľaše.

Biely bengálsky tiger je dnes už veľmi vzácnym druhom a údajne vo voľnej prírode už nezostal ani jeden kus. Na svete ich zostalo približne 200 a všetky žijú v zajatí a rôznych organizáciách, ktoré sa snažia zachrániť ich pred vyhynutím. Zoologická záhrada, ktorá poskytne domov aj malému Nievesovi, má viac ako 700 zvierat a m zriadený šľachtiteľský program zvierat ako sú tigre, jaguára či opice.

Pozrite si roztomilé video:

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.