V ruskom Petrohrade došlo k nečakanej tragédii. Potom, čo urobil jeden z robotníkov sa začal obrovský štadión rúcať. Išlo o 40-ročný športový stánok, ktorý mal prejsť rekonštrukciou, aby bol pripravený pre majstrovstvá sveta v hokeji, ktoré sa tam budú konať v roku 2023.

, V Petrohrade robotník prepílil nosník a obrovský štadión sa nečakane celý zrútil (VIDEO)
Foto od youtube

V čase nešťastia pracovalo na štadióne niekoľko pracovníkov. Jeden z nich to však neprežil. K tragédii došlo tak, že jeden z mužov začal rezať autogénom kovový nosník a keď sa mu ho podarilo prerezať, tak štadión sa začal rúcať. Celé to vidieť aj na videu. Ostatní robotníci nehodu našťastie prežili. Ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie sa vyjadrilo, že sa zrútilo až 80% múrov z celej stavby a tiež strechy. Priemerná plocha závalu je podľa nich na úrovni 25 až 28 tisíc metrov štvorcových.

Je pravdou, že demoláciu mali kompetentní v pláne, avšak malo ísť o riadenú demoláciu. S takýmto scenárom nikto nepočítal. Zaujímavosťou je tiež to, že tamojší aktivisti, ale aj architekti sa štadión pokúšali zachrániť a boli vyslovene proti jeho demolácii. Boli totiž za to, aby bol tento štadión vyhlásený za kultúrnu pamiatku kvôli jeho sovietskej neokonštruktivistickej architektúre. Boli však odmietnutí s tým, že nie je dostatočne starý na to, aby bol vyhlásený za kultúrnu pamiatku. Prvých účinkujúcich, ktorí si štadión SKK Peterburgskij mohli vyskúšať prvýkrát privítal v roku 1980. Odohralo sa na sa ňom niekoľko športových udalostí, ale aj rôznych hudobných koncertov.

Pozrite si video z celého incidentu:

 

 

Zdroj: hnonline.sk

, V Petrohrade robotník prepílil nosník a obrovský štadión sa nečakane celý zrútil (VIDEO)
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.