Chlapík sa rozhodol, že svoju kanceláriu, v ktorej pracuje trochu zmení. Vzhľadom na to, že Vianoce prichádzajú, chcel sa tématický priblížiť k týmto sviatkom. Jack Makepeace pochádza zo Spojeného kráľovstva a vo svojom pracovnom prostredí postavil snežný hrad s komínom a inými krásnymi detailami.

Pretváranie pracovného priestoru sa začalo pred pár rokmi ako súťaž medzi kolegami spoločnosti Ibsecad, ktorá sídli v Leeds. Neskôr sa to stalo už bežnou tradíciou. V tomto roku sa fanúšik Yuletide inšpiroval a rozhodol vytvoriť improvizovaný zimný palác po tom, čo spolu s manželkou strávili svoje medové týždne v hoteli Ice vo Švédsku.

Foto od youtube

Tento inžinier vždy miloval Vianoce a to hlavne preto, že jeho manželka Charlotte je takmer úplne slepá a miluje vidieť, aj keď len nejasné iskry vianočných dekorácií. Jack sa k tomu vyjadril takto: „Charlotte má genetickú poruchu zvanú retinitis pigmentosa a vzhľadom k tomu stratila svoj zrak vo veku 14 rokov. Avšak dokáže zachytiť aspoň iskry, línie a čiastočne aj svetlá, takže je to pre nás veľmi zvláštny čas.“

Foto od youtube

24-ročný muž si postavil kartónový hrad pokrytý bielou hmotou, ktorá sa podobá snehu. Dotvoril k tomu aj padací mostík a komín. Všetku slávu svojej „kancelárii“ dodal rozprávkovými svetlami, pozlatkami, tučniakmi a obrovskými lízatkami. „Trvalo mi to asi tri hodiny. Mám inžiniersky titul, takže problémy mi našťastie nenarobil ani padací most.“

Foto od youtube

Tvrdí, že vo firme nepracoval dlho, no už po krátkom čase sa tam dokonale udomácnil a hneď ako vyhlásili súťaž, chopil sa jej, ako najlepšie vedel. Jeho kolegovia si svoje pracovné priestory zdobili obyčajnými vianočnými stromčekmi, avšak v ňom skrsol oveľa originálnejší nápad, ktorý každým rokom vylepšuje. A zaujímavé je tiež, že tento mladý muž je veľmi odvážny, keďže jeho kancelária sa nachádza hneď veľa šéfa. Ten bol však z jeho práce uchvátený a daroval mu za to dokonca fľašu Jack Danielsa.

Tak čo poviete na jeho stavbu?

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.