Nádherné historické mesto, akým sú Atény inde nenájdete. Keďže ide o jedno z najstarších miest na svete vôbec, o pamiatky mať núdzu nebudete. Avšak, s letenkami dlho neváhajte.

athens fotografia
Photo by AndyGarcia

Práve teraz si môžete zaobstarať spiatočné letenky priamo z Bratislavy do Atén, a to len za 36€! Leteckú prepravu zabezpečuje spoločnosť Ryanair. Lete trvá okolo 2 hodín.

Termín:

Za túto cenu je dostupný trochu dlhší termín, a to od 1.12. – 18.12.2018. Viac leteniek na ryanair.

Batožina:

V prípade, že si zakúpite Priority & 2 Cabin Bags za 12€, tak si môžete so sebou zobrať na palubu 1 malú batožinu a 1 batožinu s hmotnosťou max. do 10 kg a rozmermi 55 cm x 40 cm x 20 cm. Alebo si k malej batožine, ktorá je v cene letenky, môžete dokúpiť podpalubnú batožinu do 10 kg za cenu 8€.

Prečo Atény?

– Neskutočná história mesta, ktorú nenájdete nikde inde na svete. Medzi najznámejšie pamiatky patrí Akropola, chrám Parthenon alebo napr. Diov chrám. Alebo choďte do štvrtí ako Plaka a Anafiotika, kde je niekoľko krásnych uličiek i romantických kaviarní.

– Atény sú vhodné pre romantikov aj tých, ktorí sa chcú zabaviť. Vo večerných hodinách môžete absolvovať romantické prechádzky, ale nájdete tam aj dokonalý nočný život.

athens plaka fotografia
Foto od guillenperez

– Na svoje si prídu aj milovníci turistiky. Môžete podniknúť túru na kopec Lykabettos. Z tohto miesta budete mať jedinečný výhľad na celé Atény, a to vrátane akropoly či Egejského mora.

– Námestie Syntagma – stovky turistov tam smerujú kvôli výmene stráží v ich tradičných odevoch a za asistencie typického ceremoniálu. Je to podobná atrakcia ako výmena stráži pri londýnskom Buckinghamskom paláci.

– Plaka – nachádza sa blízko Akropoly. Ide o pôvodnú zachovalú časť mesta, takže turistami je veľmi obľúbená. Snažia sa tam udržať tradičný kolorit, aký je vidieť azda iba na vidieku. Prostredie je tam veľmi príjemné, pretože je tam pokojný život.

athens plaka fotografia
Foto od TijsB

Ubytovanie:

Nenechajte nič na náhodu a zarezervujte si ubytovanie vopred na stránke booking alebo na airbnb.

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.