Konečne sa veci okolo často diskutovaného cirkusu a zaobchádzania so zvieratami hýbu správnym smerom. Samozrejme, že aj v tomto existujú tzv. dva tábory – jedna strana obhajuje cirkusy a súhlasí so všetkým, čo robia a druhá strana, ktorej sa zaobchádzanie so zvieratami a celková ich prítomnosť na takýchto vystúpeniach nemôže páčiť. A ak patríte k druhej skupine, máme pre vás skvelú správu. New Jersey sa stal vôbec prvým americkým štátom, ktorý zakazuje využívanie akýchkoľvek voľne žijúcich zvierat v cirkusových predstaveniach. O týždeň neskôr ich nasledoval aj Hawaii s podobnou legislatívou.

circus fotografia
Foto od lisaclarke

Síce už existujú právne predpisy v 145 amerických lokalitách, ktoré obsahujú určité obmedzenia v oblasti zvierat v cirkusoch, avšak v New Jersey a na Hawaii pristúpili k oveľa ráznejším opatreniam. Absolútne zakazujú chov a využívanie akýchkoľvek voľne žijúcich živočíchov vrátane slonov, tigrov, levov, medveďov a primátov v cirkusoch a podobných šou.

Guvernér New Jersey Phil Murphy podpísal tento „Nosyho zákon“, ktorý vstúpil do platnosti v polovici decembra. Hawaiiský guvernér David Ige schválil revolučnú reformu po tom, ako podpísal návrh na zmenu kapitoly 4-71 – „Pravidlá dovozu a predaja ne-domácich zvierat v karanténe.“

„Tieto reformy na Hawaii a New Jersey sa už dlhšie pripravovali,“ povedala Kitty Blocková, úradujúca prezidentka a generálna riaditeľka Humánnej spoločnosti. „Ďakujem guvernérovi Davidovi a guvernérovi Murphymu za ukončenie roka týmito rozsiahlymi opatreniami.“

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.