Rímska mestská rada sa rozhodla schváliť nový zákon, ktorý zakazuje nosenie gladiátorských kostýmov, pitie na ulici a plávanie v niektorej z verejných fontán. Rada tvrdí, že toto opatrenie má zmeniť správanie turistov, ktorí sa predtým zvykli niekedy chovať aj veľmi nepekne. Ide im o spoločné dobro a opatrenie má byť „zamerané na podporu rešpektovania spoločného dobra občanmi i turistami“.

roma turists fotografia
Photo by wearaway

Turisti si už nebudú môcť urobiť fotografiu s mužom oblečeným za rímskeho gladiátora, ako boli kedysi zvyknutí. Tí, ktorí tento zákaz porušia, môžu dostať pokutu vo výške 400€. Ľudia, ktorí budú predávať vstup do atrakcií a nebudú mať k tomu povolenie, alebo budú predávať nelicencované jedlá na ulici v historickom centre mesta, budú taktiež vystavení podobným pokutám.

Pitie alkoholu na ulici od 10:00 večera až do 7:00 hodiny rána je odteraz trestným činom. A taktiež ani v obchode s potravinami nemôžu v týchto hodinách predávať žiadny alkohol. Bary sa budú musieť zatvárať o 2:00 hodine ráno. Toto nariadenie sa však môže zmeniť počas špeciálnych festivalov či osláv.

Policajti, ktorí budú na dodržiavanie nariadenia dohliadať, môžu za nerešpektovanie zákona pokutovať alebo dokonca vykázať páchateľov z tejto oblasti na 48 hodín. Opakované porušenia zákazov môže byť potrestané zákazom vstupu do tejto oblasti až na 60 dní.

Je známe, že turisti často plávajú vo verejných fontánach, vyrývajú svoje mená do ikonickej pamiatky mesta – Kolosea a stane sa aj to, že ukradnú staroveké dlažobné kamenné dlaždičky. Preto mestská rada prijalo takýto zákon, ktorý by mohol pomôcť držať nespratných turistov i miestnych trochu na uzde.

Zdroj

Avatar
Ahojte, volám sa Zuzana, keďže ešte študujem na vysokej škole, presnejšie na fakulte verejnej správy, tak mám aj dostatok voľného času. Ten venujem najmä vám - čitateľom a to tým, že sa vám snažím prinášať tie najzaujímavejšie a najaktuálnejšie informácie z celého sveta, ale aj z domova. Okrem písania mi môj voľný čas zaberá motorka, mám rada šport, šoférovanie a ako každá žena milujem nakupovanie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.