Holub
Pixabay

Písal sa rok 2009 a v Južnej Afrike sa práve zavádzalo masové internetové pripojenie . IT firma Durban sa sťažovala na pripojenie od najväčšieho dodávateľa v okolí – Telkomu.  Aby slabý výkon internetu demonštrovali zobrali 11 mesačného poštového holuba menom Winston a vybavili ho 4 GB flash diskom . Winston mal letieť k miestu doručenia 60 míľ, zároveň s Winstonom boli odoslané tie isté dáta cez miestny ADSL internet .  Winstonovi trvalo doručiť dáta hodinu a 8 minút .

Jeho súper, internetové prepojenie, meškalo až hodinu za Winstonom. Pravidla boli rovnaké pre všetkých pretekajúcich a to žiadne „povzbudovače v potrave“ a „zákaz vstupu mačkám“ .

Pretek vzbudil záujem médií aj širokej verejnosti. Firma Telkom zodpovednosť sa slabé internetové pripojenie odmietla.

 

zdroj

Avatar
Zaujímavý Svet - každý deň pre vás hľadáme zaujímavý obsah z rôznych oblastí od vedy 21. storočia po históriu. Zaujímame sa aj o zdravie a domácnosť. Pri našich článkoch používame overené zdroje a pri zdravotníckych témach dávame dôraz na vedecké štúdie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.